Olejek lawendowy, czyli naturalny lek na bezsenność

Chyba każdy z nas lubi się dobrze wyspać. Zdrowy sen ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz ogólną produktywność. Co jednak zrobić, gdy doskwiera nam bezsenność? Naturalnym sposobem na przełamanie tego problemu może być regularne stosowanie olejku lawendowego. Dziś podpowiemy Wam, co warto wiedzieć na ten temat!

Olejek lawendowy – podstawowe informacje

Olejek lawendowy to olejek eteryczny pozyskiwany z lawendy wąskolistnej tak chętnie i powszechnie uprawianej na południu Francji. Chyba każdy z nas widział na zdjęciach jak pięknie prezentują się rozległe pola, na których owa roślina jest sadzona. Olejek pozyskuje się w wyniku destylacji parą wodną.

Zdrowy sen z olejkiem lawendowym

Olejek z lawendy znajduje szerokie zastosowanie – także w medycynie. Od lat uznawany jest za doskonały lek na bezsenność. Ta jest problemem trapiącym nas coraz częściej ze względu na życie w coraz większym pędzie, stres i różne niekomfortowe sytuacje, z którymi przychodzi nam zmagać się na co dzień.

Kojący wpływ lawendy w przypadku problemów ze snem został potwierdzony naukowo już lata temu. Prowadzone przez badaczy z różnych krajów i instytutów badania wskazują na to, że olejki eteryczne pozyskiwane z lawendy wykazują działanie relaksujące oraz usypiające. Pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie nawet po najcięższym dniu.

Warto wspomnieć również o tym, że regularne używanie olejków eterycznych z lawendy w celu wspomagania snu odczuwalnie wydłuża jedną z najbardziej korzystnych dla naszego organizmu faz – NREM. To właśnie wtedy najbardziej wypoczywamy ze względu na to, że jest to sen głęboki i mocny. Zapach lawendy potrafi nas zrelaksować do tego stopnia, że nie będziemy się w nocy budzić tak często, jak do tej pory.

  • Facebook

Jeśli podobał ci się artykuł, udostępnij go znajomym. Pomyśl też o darmowej prenumeracie; mój newsletter to szybki dostęp do nowych artykułów, przepisy tylko dla ciebie oraz sklepowe aktualności i promocje. Na subskrypcję możesz zapisać się tutaj . Dziękuję 💚

Skomentuj jako pierwszy