Warsztaty zielarskie 17-19 maj 2024

jak zbierać zioła

Celem warsztatów jest zapoznanie Cię ze światem ziół i pracy z nimi, będę się dzieliła swoim doświadczeniem zarówno w zakresie wiedzy  ziołowej, jak i tej związanej z recepturowaniem. Mam szczególne doświadczenie w pracy z ziołami na bóle, stany zapalne, infekcje, zatoki, atopie.


Warsztaty odbywają się w małej grupie – do 5 osób.

 

Koszt warsztatów trzydniowych to 1590 zł (w tym Vat 297 zł) – zakupisz je tutaj

Można płacić w ratach – proszę o kontakt mailowy.

 

Celem warsztatów jest zapoznanie Cię ze światem ziół i pracy z nimi, będę się dzieliła swoim doświadczeniem zarówno w zakresie wiedzy  ziołowej, jak i tej związanej z recepturowaniem. Mam szczególne doświadczenie w pracy z ziołami kosmetycznymi oraz na bóle, stany zapalne, infekcje, zatoki, atopie.

 • Przebywając tutaj dwa dni zaznasz szczególnego połączenia z Naturą dzięki otoczeniu i spokojnej pracy z roślinami.
 • Przyswoisz sobie techniki pracy, by uniknąć błędów w emulgacji, recepturowaniu, dobieraniu ziół.
 • Zaznasz uważności, umiejętności, która zmieniła moje życie i mam nadzieję, że pozytywnie wpłynie na Twoje.
 • Dwa dni będziesz przebywać w aurze zapachu i energetyki ziół, ale również innych ludzi, którzy być może okażą się podobni do Ciebie, bo każdy z nas ma inną historię, ale podstawa zawsze jest wspólna – miłość do roślin. W tej miłości będziemy wspólnie przebywać wiele godzin. 

 

W razie jakichkolwiek pytań kontaktuj się drogą mailową – ziolowawyspa@gmail.com lub tel. 791489188

Dla zainteresowanych – można się też zapisać na warsztaty – 5-7 lipiec 2024 r. Zobacz tutaj

 

Data: 17, 18, 19 maj 2024 r⠀

 

Miejsce: Skrzydlna
Dokładny adres i opis dojazdu podaję w mailu po opłaceniu warsztatów.
Dojazd, noclegi oraz wyżywienie we własnym zakresie.

 

Przykładowe miejsca na noclegi:

Koziarnia: http://www.ekoagro.pl/

Gospodarstwo Agroturystyczne „ZALASEK” https://www.zalasek.pl/


Inne miejsca na nocleg w okolicy w pliku:
 https://gminadobra.pl/pl/1303/0/baza-noclegowa.html?out=print

Najbliższe miejscowości to: 📍Skrzydlna, 📍Dobra.

 

DZIEŃ PIERWSZY PIĄTEK 17 maj

16:00 – 18:00

1. Spacer po okolicy Beskidu Wyspowego i poznawanie ziół. Podział ziół na podstawowe do użycia – przeciwzapalne, obkurczające naczynia krwionośne, bakteriobójcze, wirusobójcze. Rozwijanie umiejętności poznawania ziół. Moduł ten jest wymienny w zależności od pogody.

2. Smakowanie herbatki utlenianej z pąków jabłoni, liści malin, zimnego maceratu ziołowego.

 

DZIEŃ DRUGI SOBOTA  18 maj

10:00 – 13:00

1. Omówienie zasad zbioru i suszenia, przechowywania ziół.

2. Jak zamknąć moc w ziołach – napary, odwary, ekstrakty glicerynowe, olejowe, alkoholowe, octowe. Rozdrabnianie, dezynfekcja, ekstrahowanie, filtrowanie, oznaczanie gotowego ekstraktu: wykonanie olejowego ekstraktu. Maceracja na ciepło omówienie. Zagęszczanie związkami – omówienie.  🍃 Zabierasz do domu ziołowy macerat olejowy na oleju jojoba.

3. Omówienie ziół przeciwwirusowych, wykonanie nalewki na pojawiającego się wirusa w organizmie. Omówienie olejków eterycznych pomocnych w przeziębieniach – olejki na drogi oddechowe, przeciwwirusowe. 🍃 Zabierasz do domu nalewkę na wirusa.

4. Wykonanie zagęszczonego ekstraktu wodnego z kory i liści bzu czarnego – omówienie sposobu jego zabezpieczenia.

5. Degustacja octu ziołowego, maceracja ziół w occie – zasady.

 

13:00 – 14:00

Przerwa

14:00 – 17:00

1. Omówienie ziół działających na problemy skórne – rany, oparzenia, atopie, skórne problemy wynikające z chorób autoimmunologicznych: ekstrakty  wodne, kąpiele ziołowe, przymoczki, ekstrakty alkoholowe, olejowe. Omówienie olejków eterycznych pomocnych w problemach skórnych.

2. Wykonanie maści na rany, oparzenia z ziół zebranych na łące. Najkrótsza forma wykonania maści. 🍃 Zabierasz do domu maść na problemy skórne.

3. Emulgacja w maściach – co można wykorzystać do połączenia się fazy wodno-alkoholowej i olejowej. Promotory przejścia, kiedy  stosować kwas stearynowy i wosk roślinny. Omówienie trudności, jakie pojawiają się w trakcie emulgacji. A jeśli maść nie działa?

4. Wykonanie emulsji dwufazowej na przemęczenia mięśni, bóle – wykorzystanie ekstraktów alkoholowych, glicerytów. 🍃 Zabierasz do domu emulsję dwufazową na bóle, przeciążenia.

5. Trudności, jakie napotykasz przy wykonywaniu glicerytu żywokostowego – omówienie.

 

Po 17 – indywidualne zadbanie o posiłek ciepły –  obiad w miejscowości Szczyrzyc – restauracja Marysieńka – czas dojazdu 5 minut – menu typowo góralskie, mięsne lub Wegestacja – menu wegetariańskie – Myślenice – czas dojazdu – 40 minut. W miejscowości Szczyrzyc jest również pizzeria.

 

DZIEŃ TRZECI NIEDZIELA 19 maj

10:00 – 13:30/14.00

1. Zioła dla lepszej kondycji skóry, najprostsze zastosowanie – toniki. Obniżenie pH toniku – do wartości 4,5-5 za pomocą kwasów. Omówienie typu kwasów dobrych dla skóry. Jaki kwas wybrać przy cerze naczynkowej. Toniki z ziół, a hydrolaty – różnice. Zabierasz ze sobą wybrany hydrolat 50 ml – z mojego sklepu.

2. Zioła wpływające na dobrą kondycję włosa – oczyszczenie skóry, odżywienie odpowiednimi ziołami. Olejki eteryczne, które możemy stosować przy wypadaniu włosów, promotory przejścia.

3. Wykonanie wcierki  do włosów na bazie odpowiednich ziół, alkoholu, oleju i olejków eterycznych. 🍃 Zabierasz do domu wcierkę do włosów.

4. Zastosowanie w kosmetyce olejów zimnotłoczonych i rafinowanych ze względu na ich budowę, omówienie.

5. Wykonanie serum do twarzy z właściwymi olejami zimnotłoczonymi, witaminami. 🍃 Zabierasz do domu serum z witaminą C.

 

Na miejscu jest możliwość zakupu moich produktów ze sklepu ze zniżką 20%.  Chęć zakupu należy zgłosić najpóźniej w sobotę.

 

Regulamin:

 1. Każdy uczestnik musi mieć skończone 18 lat.
 2. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wykupienie biletu na stronie sklepu. 
 3. Płatność za nocleg odbywa się w dniu przyjazdu – gotówką.
 4. W przypadkach losowych zwracam pieniądze za zapłacone warsztaty na podane konto. Warunkiem zwrotu jest powiadomienie o rezygnacji 2 tygodnie wcześniej.

 

  

 

 

 • Facebook

Jeśli podobał ci się artykuł, udostępnij go znajomym. Pomyśl też o darmowej prenumeracie; mój newsletter to szybki dostęp do nowych artykułów, przepisy tylko dla ciebie oraz sklepowe aktualności i promocje. Na subskrypcję możesz zapisać się tutaj . Dziękuję 💚

6 komentarzy

 • Odpowiedz 3 listopada, 2023

  Asia Piłat

  Po dwóch warsztatach u Małgosi dziś zrobiłam swój pierwszy, prawdziwy krem. Przy nim moje wcześniejsze kremy to były tylko nędzne próby ☺️. Dziękuję Ci Małgosiu, że nauczyłaś mnie swojego warsztatu pracy i magii tworzenia.
  Powodzenia w spełnieniu marzeń
  Asia

 • Odpowiedz 13 czerwca, 2023

  Marta

  Dzień dobry, to już moje drugie warsztaty u Gosi i na pewno nie ostatnie. Ogrom wiedzy na temat ziół, ich przetwarzania. Z warsztatów nie tylko wraca się z gotowymi formulacjami typu maść, nalewka czy wcierka, ale z inspiracjami na swoje własne lecznicze preparaty. Jest to czas kiedy można dopytać o konkretne receptury indywidualne. Każdy z nas ma przecież swoje bolączki. Atmosfera bardzo odprężająca, bez pośpiechu, niepotrzebnych nerwów. Te warsztaty to nie tylko nauka, ale rozmowy, czas dla siebie, możliwość poznania ciekawych osób. Warsztaty u Gosi to naprawdę niezwykłe przeżycie 🙂 Serdecznie polecam. Pozdrowienia dla całego zespołu Ziołowej Wyspy.

 • Odpowiedz 6 czerwca, 2023

  Jola

  Warsztaty były rewelacyjne !!!. Zaczynaliśmy spacerem, poznając rosnące na pięknych łąkach zioła i podziwiając krajobrazy Beskidu Wyspowego. Wieczorny koncert gongów w wykonaniu Lili otulił nas pięknymi energiami. Kolejne dwa dni warsztatów dostarczyły mnóstwo informacji i nowych umiejętności dzięki mega wiedzy prowadzącej Małgosi Kaczmarczyk i wspieraniu nas przez Ewę. Na czerwcowy warsztat przyjechali też wyjątkowi uczestnicy, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, a rozmowy toczyły się do późna w świetle pełni księżyca …:) Z przyjemnością będę wspominać te 3 dni edukacji i relacji !!! Dziękuję Małgosiu 🙂 Jola

 • Odpowiedz 29 marca, 2023

  szyllerj

  Dzień dobry,
  Zainspirowana Pani blogiem i rewelacyjnymi produktami z Ziołowej Wyspy, postanowiłam zapisać się na Pani Warsztaty zielarskie 02-04.06.2023. Bardzo się cieszę na to zielarskie spotkanie i czekam z niecierpliwością na czerwiec. 🙂
  Przesyłam serdeczności.
  Jola

 • Odpowiedz 29 marca, 2023

  Jola

  Dzień dobry,
  Zainspirowana Pani blogiem i rewelacyjnymi produktami z Ziołowej Wyspy, postanowiłam zapisać się na Pani Warsztaty zielarskie 02-04.06.2023. Bardzo się cieszę na to zielarskie spotkanie i czekam z niecierpliwością na czerwiec. 🙂
  Przesyłam serdeczności.
  Jola

Zostaw odpowiedź