Najpiękniejsze miejsce nad Bałtykiem

Kilka lat temu wybraliśmy się z mężem nad polskie morze. Odwieźliśmy córkę na Hel i jechaliśmy wzdłuż wybrzeża, szukając miejsca na nocleg. W ten sposób trafiliśmy do Białogóry. Pogoda nie sprzyjała leżakowaniu, ale za to  mogliśmy pozwiedzać okolice. Pałacyki, dworki, restauracje w starych młynach, spichlerzach – zwiedzanie tego i fotografowanie sprawiło nam wielką przyjemność.

najpiekniejsze-miejsce-nad-Baltykiem-1

Największa atrakcja czekała na nas wieczorem – spacer na plażę, by zobaczyć zachód słońca. Pierwszego dnia poszliśmy główną promenadą. Wrażenia? Idziemy 15 minut aleją asfaltową pełną ludzi i kramów. Droga jest w lesie, więc całkiem przyjemnie nam się spaceruje. Drugiego dnia przez przypadek trafiliśmy na ścieżkę przyrodniczą (chwała finansom Unii) poprowadzoną przez las. Wytyczały ją drewniane, omszałe barierki.

najpiekniejsze-miejsce-nad-Baltykiem-2

Wrażenia? Idziemy 15 minut całkiem sami. Miękkie, wieczorne światło delikatnie kładzie się na poszyciu leśnym. Nigdy wcześniej nie widziałam takiego: wysokie, liliowe wrzosy, nieprawdopodobnie gęste mchy, widłaki. Dosłownie można było zapaść się w nim po kolana.

najpiekniejsze-miejsce-nad-Baltykiem-3

najpiekniejsze-miejsce-nad-Baltykiem-4

Las, w który wkroczyliśmy to magiczny świat zieleni – intensywnej, jasnej, ciemnej, szarej, błyszczącej. Podziwiamy potężne sosny skrzące ostatnimi kolorami dnia, słuchamy milknących głosów ptaków i ciszy… chłoniemy las…

najpiekniejsze-miejsce-nad-Baltykiem-6

las

Pokonujemy lekkie, piaszczyste wzniesienie, za którym naszym oczom ukazuje się drewniane zejście na plażę.

najpiekniejsze-miejsce-nad-Baltykiem-7

Zastaję pustą plażę, ludzie podążyli utartym szlakiem. Czasami warto zmienić ścieżkę. Na jej końcu można zastać takie piękno.

najpiekniejsze-miejsce-nad-Baltykiem-8

W tym lesie i na tej plaży spędzę jeszcze kilka wieczorów – nieustannie tkwiąc w zachwycie.

najpiekniejsze-miejsce-nad-Baltykiem-9

Po powrocie dowiedziałam się, że lasy, którymi się zachwycaliśmy to rezerwat przyrody – unikatowe w skali Polski torfowisko. Na wiosnę i latem stoi w nim woda. Lasy te otaczają rozległe obniżenia terenu za wydmami. Mają wielkość 211 ha.

  • Facebook

Jeśli podobał ci się artykuł, udostępnij go znajomym. Pomyśl też o darmowej prenumeracie; mój newsletter to szybki dostęp do nowych artykułów, przepisy tylko dla ciebie oraz sklepowe aktualności i promocje. Na subskrypcję możesz zapisać się tutaj . Dziękuję 💚

2 komentarze

Zostaw odpowiedź