Warsztaty

warsztaty zielarskie, kosmetyczne

W tym roku postanowiłam zacząć pracować w innej formie szkoleniowej. Zazwyczaj organizowałam warsztaty zbiorowe i na taką formę również zaproszę w maju. Z uwagi na to, że są też osoby, którym trudno jest dopasować się terminem oraz są osoby, które potrzebują spokojnego, indywidualnego podejścia, wprowadzam w tym roku warsztaty indywidualne. Będzie można na nie przyjechać również z osobą bliską – partnerem, koleżanką, mamą, siostrą, czyli w takiej sytuacji będą to warsztaty dwuosobowe. Poprzez taką formę chciałabym móc skupić się na potrzebach jednej osoby, dopasować do niej program, do już posiadanych umiejętności lub też do całkowitej niewiedzy, a zaczątku pasji. Będą też warsztaty dla osób pracujących już z maściami, kremami, szamponami, na których pokażę swoje know how. 😉 Reasumując: będą 2 formy szkolenia – indywidualne i zbiorowe.

Warsztaty indywidualne – termin dobierany indywidualnie

  • termin jest dobierany za pomocą uzgodnień mailowych, przy czym preferowane są dni powszednie i miesiące – styczeń, luty, marzec – potem obawiam się, że zrobi się za gęsto. Są to bowiem miesiące bardziej intensywnej pracy w terenie oraz spotkań rodzinnych, wyjazdów.
  • noclegi – są w okolicy, np Koziarnia w Szczyrzycu, Kapturówka w Skrzydlnej. W razie zaśnieżenia drogi dojeżdżam swoim samochodem do rynku w Skrzydlnej.
  • wyżywienie – restauracja w Szczyrzycu, posiłek przywieziony lub przejażdżka do największej wsi 🙂
  • tematyka – to, co sobie zażyczysz – przetwarzanie ziół, maści, kosmetyka, mydła sodowe i potasowe – tematykę możemy uzgodnić telefonicznie
  • koszty – jeden dzień 6 godzin pracy 600 zł, dwa dni 1100 zł, przy dwóch osobach zniżka 50 zł od osoby

Warsztaty zbiorowe 11-12 maja

  • liczba miejsc – 10 na dniu zielarskim, 8 na dniu kosmetycznym
  • warunkiem uczestnictwa jest wpłata zaliczki w kwocie 200 zł, zaliczka jest zwrotna tylko w przypadku zgłoszenia na 14 dni przed terminem warsztatów
  • koszt warsztatów – dzień zielarski 500 zł, dzień kosmetyczny 600 zł. Przy wyborze obydwu dni całość 1000 zł. Podane kwoty są cenami netto, jest możliwe otrzymanie faktury, w takim wypadku należy doliczyć podatek dochodowy, nie jestem Vatowcem, w związku z czym nie uwzględnię na fakturze kwoty Vat-u

Tematyka warsztatów zbiorowych – 11-12 maja

Ta tematyka również może być na warsztatach indywidualnych, ale można dodatkowo wybrać sobie zagadnienia mydlarskie lub szczególne opracowania kremów, maści, mikstur leczniczych.

Dzień pierwszy, sobota 11 maja – zielarskie

1. Spacer i poznawanie ziół.
2. Podstawowe sposoby przetwarzania ziół, czyli jak zamknąć ich moc w różnych wyciągach, degustacja win, octów, nalewek.
3. Jak prawidłowo zrobić mocno działający ekstrakt z żywicy, żywokostu, dziurawca – moich potentatów ziołowych. Omówienie sposobu podwójnej ekstrakcji.
3. Przygotowanie ekstraktu z alkoholu lub oleju – z dostępnych ziół – wg potrzeb, może być na przykład macerat winny z serdecznika.
Zabierasz ze sobą: ekstrakt żywiczny, ekstrakt alkoholowy

Przerwa obiadowa

1. Maść na rany, oparzenia – ucierana na bazie oleju zimnotłoczonego i zebranych ziół.
2. Maść na bóle – w jaki sposób wykorzystać gotowe ekstrakty w postaci maści, co dodawać, by zwiększyć przenikanie związków w głąb skóry, promotory przejścia. Praca indywidualna z wykorzystaniem moich ekstraktów z topoli, żywicy, dziurawca, żywokostu, propolisu.
3. Maść na pękające pięty – omówienie.
4. Emulsja na torbiele w piersiach – promotory przejścia, omówienie
5. Emulsja na nerwobóle, bóle głowy, nerw trójdzielny – promotory przejścia, omówienie
4. Nalewka na szybkie zakończenie infekcji.

Zabierasz ze sobą maść na bóle, maść na rany, oparzenia, nalewkę.

Dzień drugi, niedziela 12 maja – kosmetyczne

1. Omówienie związków stosowanych powszechnie w kosmetykach sklepowych, dlaczego warto robić samemu kosmetyki.
2. Ziołowe ekstrakty kosmetyczne – wykorzystanie gliceryny, solanki, olejów, sposoby konserwacji i sposoby pozbycia się patogenów z roślin, wykonanie kosmetycznego ekstraktu ziołowego. Praca indywidualna.
3. Rodzaje emulgatorów i ich zastosowanie w poszczególnych formulacjach kremowych.
4. Rodzaje olejów, ich skład i wartości dla cery suchej, tłustej, wrażliwej, atopowej.
5. Baza kremowa – dla cery suchej i tłustej, faza C – tworzenie kremu personalnego krem na gorąco. Praca indywidualna.
6. Tonik na bazie ziół odpowiednich dla naszej skóry – wykorzystanie łagodnych kwasów lub octu. Omówienie rodzaju kwasów jako związków aktywnych. Praca indywidualna.
7. Czyszczenie twarzy olejami OCM, płyn micelarny.
8. Enzymatyczny piling do twarzy i skóry włosów: bromelaina, papaina, mocznik

Zabierasz ze sobą: ekstrakt ziołowy, tonik aktywny, krem personalny

Przerwa obiadowa

1. Szampony – omówienie rodzajów detergentu i wskazanie na najłagodniejsze. Wykonanie szamponu z wykorzystaniem łagodnych detergentów z wykorzystaniem szikakai i amli – ziół ajurwedyjskich lub ziół rodzimych. Omówienie problemów skóry głowy z wykorzystaniem ziół. Praca indywidualna.
3. Dbanie o skórę ciała – omówienie mydła potasowego, każdy dostaje 150 g mydła potasowego, które uszlachetnia olejami i olejkami eterycznymi. Praca indywidualna.
4. Jakie kwasy tłuszczowe lubi skóra ciała i włosy?
5. Rodzaje związków czynnych i ich zastosowanie w formulacjach, ilości, z czym łączyć, z czym nie łączyć: niacynamid, kwasy AHA, kwasy PHA, mocznik, nawilżacze: betaina, gliceryna, kwas hialuronowy, sorbitol.
6. Sposoby emulgacji na zimno – lekka emulsja, serum. Omówienie dodatków do serum, związków cofających czas, z czym łączyć. Praca indywidualna.
7. Wykorzystanie mocznika w kremach, tonikach, warunki konieczne przy pracy z mocznikiem, by zachował swe działanie. Wykonanie kremu do rąk lub stóp. Omówienie typu produktów kosmetycznych, w których możemy stosować mocznik, jaką procentowość można używać. Wykonanie kremu do stóp lub rąk z wykorzystaniem mocznika. Praca indywidualna.

Zabierasz ze sobą: szampon, mydło potasowe z przetłuszczeniem 30% i olejkami eterycznymi, serum aktywne, krem z mocznikiem.

Wszystkie ceny są kwotami netto. Jest możliwa faktura. Zaliczkę wpłacamy po wcześniejszym kontakcie mailowym. Telefon kontaktowy 791489188 – czasami nie mam zasięgu, lepiej umówić się mailowo na godzinę kontaktu. W tytule przelewu zawsze proszę podać datę warsztatów.

Małgorzata Kaczmarczyk

54 1050 1445 1000 0092 1151 1341

Komentowanie wyłączone.