Zapraszam na warsztaty zielarskie i kosmetyczne

W tym roku postanowiłam zacząć pracować w innej formie szkoleniowej. Zazwyczaj organizowałam warsztaty zbiorowe i na taką formę również zaproszę w maju. Z uwagi na to, że są też osoby, którym trudno jest dopasować się terminem oraz są osoby, które potrzebują spokojnego, indywidualnego podejścia, wprowadzam w tym roku warsztaty indywidualne.

 

Będzie można na nie przyjechać również z osobą bliską – partnerem, koleżanką, mamą, siostrą, czyli w takiej sytuacji będą to warsztaty dwuosobowe. Poprzez taką formę chciałabym móc skupić się na potrzebach jednej osoby, dopasować do niej program, do już posiadanych umiejętności lub też do całkowitej niewiedzy, a zaczątku pasji. Będą też warsztaty dla osób pracujących już z maściami, kremami, szamponami, na których pokażę swoje know how. 😉 Reasumując: będą 2 formy szkolenia – indywidualne i zbiorowe.

Warsztaty indywidualne – termin dobierany indywidualnie

  • termin jest dobierany za pomocą uzgodnień mailowych, przy czym preferowane są dni powszednie.
  • noclegi – są w okolicy, np Koziarnia w Szczyrzycu, Kapturówka w Skrzydlnej.
  • wyżywienie – restauracja w Szczyrzycu, posiłek przywieziony lub przejażdżka do największej wsi 🙂
  • tematyka – to, co sobie zażyczysz – przetwarzanie ziół, maści, kosmetyka, mydła sodowe i potasowe – tematykę możemy uzgodnić telefonicznie
  • koszty – jeden dzień 6 godzin pracy 600 zł, dwa dni 1100 zł, przy dwóch osobach zniżka 50 zł od osoby

Warsztaty zbiorowe 11-12 maja

  • liczba miejsc – 10 na dniu zielarskim, 8 na dniu kosmetycznym
  • warunkiem uczestnictwa jest wpłata zaliczki w kwocie 200 zł, zaliczka jest zwrotna tylko w przypadku zgłoszenia na 14 dni przed terminem warsztatów
  • koszt warsztatów – dzień zielarski 500 zł, dzień kosmetyczny 600 zł. Przy wyborze obydwu dni całość 1000 zł.

Tematyka warsztatów zbiorowych – 11-12 maja

Ta tematyka również może być na warsztatach indywidualnych, ale można dodatkowo wybrać sobie zagadnienia mydlarskie lub szczególne opracowania kremów, maści, mikstur leczniczych.

Dzień pierwszy, sobota 11 maja – zielarskie
1. Spacer i poznawanie ziół.
2. Podstawowe sposoby przetwarzania ziół, czyli jak zamknąć ich moc w różnych wyciągach, degustacja win, octów, nalewek.
3. Jak prawidłowo zrobić mocno działający ekstrakt z żywicy, żywokostu, dziurawca – moich potentatów ziołowych. Omówienie sposobu podwójnej ekstrakcji.
3. Przygotowanie ekstraktu z alkoholu lub oleju – z dostępnych ziół – wg potrzeb, może być na przykład macerat winny z serdecznika.
Zabierasz ze sobą: ekstrakt żywiczny, ekstrakt alkoholowy

Przerwa obiadowa

1. Maść na rany, oparzenia – ucierana na bazie oleju zimnotłoczonego i zebranych ziół.
2. Maść na bóle – w jaki sposób wykorzystać gotowe ekstrakty w postaci maści, co dodawać, by zwiększyć przenikanie związków w głąb skóry, promotory przejścia. Praca indywidualna z wykorzystaniem moich ekstraktów z topoli, żywicy, dziurawca, żywokostu, propolisu.
3. Maść na pękające pięty – omówienie.
4. Emulsja na torbiele w piersiach – promotory przejścia, omówienie
5. Emulsja na nerwobóle, bóle głowy, nerw trójdzielny – promotory przejścia, omówienie
4. Nalewka na szybkie zakończenie infekcji.

Zabierasz ze sobą maść na bóle, maść na rany, oparzenia, nalewkę.

Dzień drugi, niedziela 12 maja – kosmetyczne

1. Omówienie związków stosowanych powszechnie w kosmetykach sklepowych, dlaczego warto robić samemu kosmetyki.
2. Ziołowe ekstrakty kosmetyczne – wykorzystanie gliceryny, solanki, olejów, sposoby konserwacji i sposoby pozbycia się patogenów z roślin, wykonanie kosmetycznego ekstraktu ziołowego. Praca indywidualna.
3. Rodzaje emulgatorów i ich zastosowanie w poszczególnych formulacjach kremowych.
4. Rodzaje olejów, ich skład i wartości dla cery suchej, tłustej, wrażliwej, atopowej.
5. Baza kremowa – dla cery suchej i tłustej, faza C – tworzenie kremu personalnego krem na gorąco. Praca indywidualna.
6. Tonik na bazie ziół odpowiednich dla naszej skóry – wykorzystanie łagodnych kwasów lub octu. Omówienie rodzaju kwasów jako związków aktywnych. Praca indywidualna.
7. Czyszczenie twarzy olejami OCM, płyn micelarny.
8. Enzymatyczny piling do twarzy i skóry włosów: bromelaina, papaina, mocznik

Zabierasz ze sobą: ekstrakt ziołowy, tonik aktywny, krem personalny

Przerwa obiadowa

1. Szampony – omówienie rodzajów detergentu i wskazanie na najłagodniejsze. Wykonanie szamponu z wykorzystaniem łagodnych detergentów z wykorzystaniem szikakai i amli – ziół ajurwedyjskich lub ziół rodzimych. Omówienie problemów skóry głowy z wykorzystaniem ziół. Praca indywidualna.
3. Dbanie o skórę ciała – omówienie mydła potasowego, każdy dostaje 150 g mydła potasowego, które uszlachetnia olejami i olejkami eterycznymi. Praca indywidualna.
4. Jakie kwasy tłuszczowe lubi skóra ciała i włosy?
5. Rodzaje związków czynnych i ich zastosowanie w formulacjach, ilości, z czym łączyć, z czym nie łączyć: niacynamid, kwasy AHA, kwasy PHA, mocznik, nawilżacze: betaina, gliceryna, kwas hialuronowy, sorbitol.
6. Sposoby emulgacji na zimno – lekka emulsja, serum. Omówienie dodatków do serum, związków cofających czas, z czym łączyć. Praca indywidualna.
7. Wykorzystanie mocznika w kremach, tonikach, warunki konieczne przy pracy z mocznikiem, by zachował swe działanie. Wykonanie kremu do rąk lub stóp. Omówienie typu produktów kosmetycznych, w których możemy stosować mocznik, jaką procentowość można używać. Wykonanie kremu do stóp lub rąk z wykorzystaniem mocznika. Praca indywidualna.

Zabierasz ze sobą: szampon, mydło potasowe z przetłuszczeniem 30% i olejkami eterycznymi, serum aktywne, krem z mocznikiem.

Wszystkie ceny są kwotami netto. Jest możliwa faktura. Zaliczkę wpłacamy po wcześniejszym kontakcie mailowym. Telefon kontaktowy 791489188 – czasami nie mam zasięgu, lepiej umówić się mailowo na godzinę kontaktu. W tytule przelewu zawsze proszę podać datę warsztatów.

Małgorzata Kaczmarczyk

54 1050 1445 1000 0092 1151 1341

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się na następne. Prześlij go znajomym, możesz też pomyśleć o subskrypcji. Dzięki darmowej prenumeracie będziesz mieć dostęp do aktualności.

Skomentuj jako pierwszy