Zamówienia

Ze względu na liczne prośby o produkcję ziołowych mikstur, kremów i mydeł, postanowiłam przedstawić listę produktów, które można zakupić u mnie. Podjęłam już drogę atestowania, ale jest to proces, który trwa, więc na razie kupujesz sobie produkt na własną odpowiedzialność, dla tzw celów edukacyjnych. Oczywiście ze swojej strony zapewniam, że każdy produkt jest wykonywany w najwyższej dbałości o higienę.

Maści:

Maść żywokostowa – 120 ml – 40 zł.

Zawiera 33% żywokostu macerowanego w glicerynie i alkoholu, żywicę, lanolinę, tłuszcz wieprzowy, chlorek magnezu, olejek golteriowy, cynamonowy, kamforowy. Żywokost pomaga w regeneracji tkanek kostnych, żywica wzmaga działanie przeciwbólowe, rozgrzewa. Olejki wprowadzone do maści działają przeciwzapalnie i rozgrzewająco. Tłuszcz wieprzowy ma najwyższą biozgodność z ludzką skórą, dzięki czemu związki aktywne łatwiej przenikają do wewnątrz. Maść opisałam tutaj.

  • Jest możliwość wykonania maści żywokostowej na maśle shea – 120 ml – 45 zł
  • Jest możliwość wykonania zawiesiny żywokostowej dla wegan, bez lanoliny – 120 ml – 55 zł

Maść na bóle – 120 ml – 60 zł.

Zawiera 20% żywokostu macerowanego w glicerynie i alkoholu, żywicę, dziurawiec, topolę, propolis, chlorek magnezu, tłuszcz wieprzowy, olejek golteriowy, cynamonowy, kamforowy. Dziurawiec, topola, żywica działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, dodatek propolisu wzmaga działanie salicylanów zawartych w topoli. Można być uczulonym na propolis i topolę. Maść opisałam tutaj.

  • Ze względu na specyfikę produkcji maści nie ma możliwości wykonania jej na tłuszczach roślinnych, co nie oznacza oczywiście, że sam nie możesz tego zrobić. Wystarczy, że zmacerujesz dziurawiec w oleju rafinowanym i tym będziesz nacierać bolące miejsca, dla zwiększenia efektu możesz macerować w oleju wiesiołkowym, potem dodać 1% olejku golteriowego, opisałam to tutaj.

Maść żywiczna – 60 ml – 40 zł.

Żywica sosnowa jest macerowana w tłuszczu gęsim, dodatek oleju golteriowego lub niaouli i lawendy (dla dzieci). Tłuszcz gęsi wykazuje działanie przeciwbólowe, rozgrzewające. Maść można stosować na bóle zatokowe, wówczas nalży wcierać kilka razy dziennie, nosić czapkę lub opaskę na zatokach, przebywać w cieple, dobrze jest zakraplać nos lub przepłukiwać zatoki naparem z wrotyczu.Zatoki przepłukujemy za pomocą butelki kupionej w aptece – do płukania zatok. Ja osobiście nigdy nie płukałam zatok głęboko, poprzez odchylanie głowy do tyłu, obawiam się bowiem ewentualnych konsekwencji. Obecnie na zatoki stosuję też nalewkę z ziół szwedzkich i maść sosnową. Maść jest opisana tutaj.

  • Tłuszcz gęsi posiadam tylko czasowo
  • Jest możliwe wykonanie maści na maśle shea z dodatkiem oleju migdałowego – dla lepszej konsystencji

Maść na problemy skórne – 60 ml – 40 zł.

Maść może pomóc w łagodzeniu świądu, zmniejszeniu oznak zmian skórnych, zawiera ekstrakty z glistnika, rdestowca, katalpy, nagietka, oleje: rokitnikowy, z lnianki, z czarnuszki, z zarodków pszenicy, z ogórecznika, wiesiołkowy, lanolinę. To jest zawsze indywidualna sprawa, warto sprawdzać kolejne zioła, jak działają. Jeśli masz taką możliwość, wypróbuj rokitnik, glistnik, rdestowiec, dąbrówkę, śledziennicę, lukrecję, wrotycz, katalpę.

  • Poczytaj też o maści na problemy skórne tutaj.

 

Mydła:

Mydło potasowe dla niemowląt – 150 ml – 20 zł

Mydło potasowe ma postać żelu, 1 łyżeczkę żelu rozprowadzasz w 1/2 szklanki wody, wlewasz do wanienki, w której kąpiesz dziecko. Mydłem potasowym nie nacierasz skóry dziecka, nie ma takiej potrzeby. Mydło potasowe jest najbardziej przyjazne dla skóry ze względu na odpowiednie pH. Przetłuszczenie 20%.

Mydło potasowe na problemy skórne – 150 ml – 24 zł

Suchą rękawicą do mycia nabierz odrobinę myjącego żelu, rozprowadź po ciele. Mydło ma przetłuszczenie olejami – z czarnuszki, ogórecznika, rokitnika, olejek eteryczny – eukaliptusowy, z drzewa herbacianego, miętowy

Mydło potasowe lekko natłuszczające – 150 ml – 24 zł

Suchą rękawicą nabierz odrobinę mydła, rozprowadź po ciele. Mydło daje obfitą pianę, delikatnie myje i złuszcza martwy naskórek. Przetłuszczenie – 20% olejami – migdałowym, abisyńskim. Olejek eteryczny – trawa cytrynowa. Po twojej kąpieli łazienka długo jeszcze będzie pachnieć trawą.

Szampony:

Szampon z szikakai – 250 ml – 40 zł

dla włosów tłustych, normalnych

na najłagodniejszym detergencie, glukozydzie decylowym, z dodatkiem ziół ajurwedyjskich – szikakai. Proszek szikakai jest pozyskiwany z orzechów Acacia concinna. Odkąd zaczęłam myć włosy tym szamponem, na zawsze zrezygnowałam już z dodatków innych ziół, bo szikakai ma w sobie wszystko to, co potrzebują moje włosy i skóra. Proszek szikakai sprawia, że włosy są lśniące, odżywione i bez łupieżu. Oczywiście nie ma takiego kosmetyku, który byłby doskonały dla wszystkich, dlatego też jest on z pewnością świetny tylko dla niektórych. Na pewno będzie dobry dla włosów tłustych i normalnych, włosy suche, puszące się będą wymagały dodatku oleju do szamponu. Jeśli takie waśnie masz, napisz o tym w zamówieniu. Szampon będziesz też mógł zrobić sam, już niedługo pojawi się przepis na szampon.

Szampon z szikakai – 250 ml – 40 zł

dla włosów suchych, puszących się

Zawiera dodatkowo włókna pomarańczy o działaniu nawilżającym, ekstrakt z buraka cukrowego – szczególnie polecany dla skór bardzo wrażliwych, olej makadamia.

Krem do rąk suchych – 60 ml – 50 zł

5% mocznika, ekstrakt ułatwiający szybką wnikalność olejów, oleje – brzoskwiniowy, jojoba, bawełniany, abisyński, napar jarzębinowy, lukrecjowy, Olivem 1000, wosk pszczeli, olejek eteryczny may chang – to wszystko sprawi, że twoja skóra na dłoniach będzie dłużej nawilżona i dobrze odżywiona.

Krem do stóp – 60 ml – 50 zł

20% mocznika – krem do stóp suchych, z narastającym naskórkiem, pęknięciami. Krem pomaga pozbyć się zewnętrznego, ciągle narastającego naskórka, wspomaga załagodzenie pęknięć, odżywia skórę stóp. Zawiera oleje: migdałowy, abisyński, bawełniany, mocznik, kwas mlekowy, mleczan sodu, napar z szałwii, Olivem 1000, witaminę B5, E, phenoxyetanol, olejki eteryczne walczące z bakteriami i grzybami: z drzewa herbacianego, szałwii, eukaliptus

Różany krem do skóry suchej – 60 ml – 50 zł

Krem zapewnia dobre nawilżenie skóry, które utrzymuje się przez dłuższy czas dzięki dobrze dobranym olejom. Zawiera napar z żywokostu, oleje: jojoba, makadamia, z krokosza, różany, skwalan, abisyński, Olivem 1000, witaminy: B3, B5, E, kwas hialuronowy, ekstrakt z buraka cukrowego, phenoxyetanol, olejek eteryczny may chang. Krem opisałam tutaj.

Tonik z kwasem laktobionowym – 100 ml – 22 zł

Jest oparty na wyciągach z roślin, pH obniża kwas laktobionowy, który mogą stosować nawet osoby o skórze wrażliwej. Kwas laktobionowy jest kwasem o większych cząsteczkach, dlatego nie ma tak agresywnego działania jak kwas AHA, delikatnie penetruje skórę i odsłania zdrowszy naskórek. Zioła dobieram do rodzaju skóry.

Serum dobrane do rodzaju skóry – 30 ml – 50-60 zł

Zawiera zimnotłoczone oleje, odpowiednie napary, ekstrakty ziołowe.

Każdy produkt znajdzie swojego odpowiednika w postaci artykułów, zawsze możesz dany preparat zrobić sam, chętnie udzielę ci wskazówek dotyczących procesu powstawania, napisz pytanie jako komentarz pod danym artykułem. Jeśli jednak nie masz na to czasu lub ochoty, możesz zamówić u mnie – jako produkt edukacyjny. W przeciągu miesiąca powinny pojawić się już pierwsze, atestowane produkty, ale na wiele z nich trzeba będzie dłużej czekać, bo jest to też związane z moimi możliwościami finansowymi i procedurami, które muszę pokonać. 🙂 Dziękuję za zainteresowanie. 🙂

Ewentualne zamówienia kieruj na maila: ziolowawyspa@gmail.com

 

 

 

 

 

 

Komentowanie wyłączone.