Warsztaty zielarskie i kosmetyczne w kwietniu

Popędzacie mnie troszkę z terminami warsztatów, więc już się biorę do pracy, przygotowywania dla was odpowiednich maceratów i nakreślenia planu naszego spotkania wiosennego. Mam nadzieję, ze uda nam się pobyć ze sobą wczesną wiosną, dlatego też planuję pierwsze warsztaty w kwietniu. Nie przeszkodzi nam aura, ważne jest nasze spotkanie, praca i twoja dalsza droga. 

Na pewno będziemy robić maceraty olejowe, alkoholowe, glicerynowe, będziemy degustować i mieszać, by stworzyć podstawowe mikstury zielarskie, zobaczymy, co nam da natura. Do podstawowej wiedzy dołączę jeszcze jedną istotną rzecz – jak przystąpić do pracy z ziołami. Z rozmów z niektórymi z was, wynika, że pracujecie w zmęczeniu i pośpiechu. Jeśli już istnieje taka sytuacja, to chciałabym pokazać, jak szybko można zharmonizować swoje ciało, jak się wyciszyć przed pracą. Jest to warunek konieczny, zawsze mówię o nim na warsztatach, ale pewnie później to umyka, więc zapisuję to w następnym artykule i linkuję tutaj.

Możesz wybrać jeden dzień lub dwa.

Zapraszam 14 i 15 kwietnia do Skrzydlnej, mojej ziołowej wyspy. 🙂 To jedna z najpiękniejszych chwil wiosny, mam nadzieję, że uda nam się to wszystko zobaczyć. Wystraszy nas tylko ulewa i silne wiatry, mżawka może być. 🙂

Sobota  14 kwietnia –  zielarskie:
moduł pierwszy: W drodze do ziół –  godz. 10-13.30, koszt 150 zł
1. Spacer i poznawanie ziół – w razie niekorzystnej aury jest więcej pracy na warsztatach, ja potrzebne zioła przygotowuję poprzedniego dnia. To wielkie szczęście móc pracować na młodziutkich liściach i pąkach.
2. Podstawowe sposoby przetwarzania ziół, czyli jak zamknąć ich moc w różnych wyciągach, degustacja win, octów, nalewek.
3. Jak prawidłowo zrobić mocno działający ekstrakt z żywicy, żywokostu, dziurawca – moich potentatów ziołowych.  Omówienie sposobu podwójnej ekstrakcji.
3. Przygotowanie ekstraktu z alkoholu lub oleju – z dostępnych ziół – wg potrzeb, może być na przykład macerat winny z serdecznika, kasztanowca.
moduł drugi: Maści i własne mikstury lecznicze – 15-18.30, koszt 250 zł
1. Maść na rany, oparzenia – ucierana na bazie oleju zimnotłoczonego i zebranych ziół.
2. Maść na bóle – w jaki sposób wykorzystać gotowe ekstrakty w postaci maści, co dodawać, by  zwiększyć przenikanie związków w głąb skóry, promotory przejścia. Praca indywidualna z wykorzystaniem moich ekstraktów z topoli, żywicy, dziurawca, żywokostu, propolisu, piołunu.
3. Maść na pękające pięty – omówienie.
4. Emulsja na torbiele w piersiach – promotory przejścia.
5. Emulsja na nerwobóle, bóle głowy, nerw trójdzielny – promotory przejścia.
4. Nalewka na szybkie zakończenie infekcji.
W tym module część produktów omówimy, część zrobimy.
Zabierasz ze sobą maść na bóle, maść na rany, oparzenia, nalewkę na infekcję.
Niedziela 15 kwietnia – kosmetyczne:
moduł pierwszy: godz. 10-13.30, koszt 250 zł
1. Omówienie związków stosowanych powszechnie w kosmetykach sklepowych, dlaczego warto robić samemu kosmetyki.
2. Ziołowe ekstrakty kosmetyczne – wykorzystanie gliceryny, solanki, olejów, sposoby konserwacji i sposoby pozbycia się patogenów z roślin, wykonanie kosmetycznego ekstraktu ziołowego. Praca indywidualna.
3. Rodzaje konserwantów, który z nich skutecznie chroni przed pleśnią.
4. Rodzaje olejów, ich skład i wartości dla cery suchej, tłustej, wrażliwej, atopowej. Materiały piśmienne, praca z tabelką dotyczącą olejów.
5. Baza kremowa – dla cery suchej i tłustej, faza C – tworzenie kremu personalnego krem na gorąco. Jak stworzyć krem personalny dla klienta. Praca w grupach dwuosobowych.
6. Tonik na bazie ziół odpowiednich dla naszej skóry – wykorzystanie kwasu PHA – glukonolakton lub laktobionowy. Omówienie rodzaju kwasów jako związków aktywnych. Praca indywidualna.
7. Enzymatyczny piling do twarzy i skóry włosów – omówienie.
Zabierasz ze sobą: ekstrakt ziołowy, tonik aktywny, krem personalny, olejek do czyszczenia twarzy.
moduł drugi: godz. 15-18.30, koszt 250 zł
 
1. Szampony – omówienie rodzajów detergentu i wskazanie na najłagodniejsze. Wykonanie szamponu tylko na bazie ziół i szamponu z wykorzystaniem łagodnych detergentów i szikakai, amli – ziół ajurwedyjskich lub ziół rodzimych. Omówienie problemów skóry głowy z wykorzystaniem ziół. Praca indywidualna.
3. Dbanie o skórę ciała – omówienie mydła potasowego, każdy dostaje 150 g mydła potasowego, które uszlachetnia olejami i olejkami eterycznymi. Omówienie właściwych dodatków do mydła, by uzyskać konsystencję kremową, jedwabistą. Praca indywidualna.
4. Jakie kwasy tłuszczowe lubi skóra ciała? Wykonanie masła do ciała z wykorzystaniem właściwych maseł i olejów. Praca indywidualna.
5. Rodzaje związków czynnych i ich zastosowanie w formulacjach, ilości, z czym łączyć, z czym nie łączyć: niacynamid, kwasy  AHA, kwasy PHA, mocznik, nawilżacze: betaina, gliceryna, kwas hialuronowy, sorbitol.
6. Sposoby emulgacji na zimno – lekka emulsja, serum. Omówienie dodatków do serum, związków cofających czas, z czym łączyć. Praca indywidualna.
7. Wykorzystanie mocznika w kremach, tonikach, warunki konieczne przy pracy z mocznikiem, by zachował swe działanie. Wykonanie kremu do rąk lub stóp. Omówienie typu produktów kosmetycznych, w których możemy stosować mocznik, jaką procentowość można używać. Wykonanie kremu do stóp lub rąk z wykorzystaniem mocznika. Praca indywidualna.
Zabierasz ze sobą: szampon, masło do ciała, mydło potasowe z przetłuszczeniem 20% i olejkami eterycznymi, serum aktywne, krem z mocznikiem.

W pobliżu można dokonać rezerwacji miejsca noclegowego w  miejscowości – Kasina Wielka

Dokonujesz rezerwacji poprzez wpłatę na konto 200 zł zaliczki. Skontaktuj się ze mną mailowo, proszę.

Jeśli wybierasz dwa dni – 4 moduły masz zniżkę 100 zł, czyli płacisz za dwa dni 800 zł.  Posiłki zamawiamy w miejscowej restauracji z jedzeniem typowo polskim, z dań wegetariańskich są tylko pierogi, ale dobre. Jedno danie kosztuje około 9-15 zł.

Konto do wpłaty zaliczki:

Małgorzata Kaczmarczyk

nr: 54 1050 1445 1000 0092 1151 1341

tytułem: Warsztaty, data, nazwisko osoby uczestniczącej

 

Mam nadzieję, że miło spędzisz ze mną czas i że poznasz inne, fascynujące osoby pośród uczestniczek i uczestników warsztatów. 🙂

 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się na następne. Prześlij go znajomym, możesz też pomyśleć o subskrypcji. Dzięki darmowej prenumeracie będziesz mieć dostęp do aktualności.

Skomentuj jako pierwszy