Warsztaty sierpniowe

Zapraszam na jednodniowe warsztaty zielarsko-kosmetyczne.

Warsztaty 20 sierpnia 2020, w godz. 10-18

 • liczba miejsc – 5
 • warunkiem uczestnictwa jest wpłata zaliczki w kwocie 200 zł, zaliczka jest zwrotna tylko w przypadku zgłoszenia na 14 dni przed terminem warsztatów
 • koszt warsztatów – 600 zł
 • miejsce –  34-625 Skrzydlna
 • posiłek – własne
 • ze względu na czas pandemii zachowujemy większą uważność – rękawiczki jednorazowe, podpisane kubki, płyny dezynfekujące,  odpowiednia odległość
 • nocleg – proszę wrzucić w google – Wyspowa Dolina Stróża,  U Kowola Wilkówka lub wpisać noclegi Kasina Wielka – nocleg – myślę o osobach przyjeżdżających z większej odległości
 • czas warsztatów – 10-17

Tematyka warsztatów

1. Ekstrakcja podstawowa i zagęszczona – ekstrakty wodne, alkoholowe, olejowe, glicerynowe. Pokaz otrzymywania „błotka” nagietkowego pełnego triterpenów. Konserwacja.
2. Sposoby pracy z żywicą, dziurawcem,  topolą.
3. Omówienie sposobu wykonania maści – praca z lanoliną, produkty dwufazowe, promotory przejścia, odpowiednie olejki eteryczne. Wykonanie maści na bóle.
4. Rodzaje olejów, ich skład i wartości dla cery suchej, tłustej, wrażliwej, atopowej. Ustawianie receptur kremowych od najprostszej po bardziej skomplikowane, zasady tworzenia receptur.
5. Baza kremowa – dla cery suchej i tłustej, faza C – tworzenie kremu personalnego krem na gorąco.
6. Serum – wykonanie idealnego serum cofającego czas. 😉 Personalny dobór składników. Proszę o wcześniejsze zgłoszenie rodzaju cery.
7. Pielęgnacja włosów – jeśli czas pozwoli – wykonanie szamponu w płynie.

Warsztaty odbywają się w miejscowości Skrzydlna (koło Kasiny Wlk). Można dojechać do Krakowa pociągiem i potem busem (1 godz 20 minut). Jeśli ktoś wybierze taką opcję, to zabieram samochodem ze Skrzydlnej lub sąsiedniej wsi – szczegóły umawiamy mailowo. Jeśli ktoś przyjeżdża samochodem, to po wpłaceniu zaliczki przesyłam plik z dojazdem do mnie.

Zaliczkę (200 zł) wpłacamy po wcześniejszym kontakcie mailowym. Telefon kontaktowy 791489188 – czasami nie mam zasięgu, lepiej umówić się mailowo na godzinę kontaktu. W tytule przelewu proszę wpisać warsztaty i podać datę.

Małgorzata Kaczmarczyk

54 1050 1445 1000 0092 1151 1341

 

 • Facebook

Jeśli podobał ci się artykuł, udostępnij go znajomym. Pomyśl też o darmowej prenumeracie; mój newsletter to szybki dostęp do nowych artykułów, przepisy tylko dla ciebie oraz sklepowe aktualności i promocje. Na subskrypcję możesz zapisać się tutaj . Dziękuję 💚

2 komentarze

 • Odpowiedz 5 sierpnia, 2020

  Marzanna

  Pani Małgosiu, czy mogłaby Pani przygotować materiał o roślinie Gomphrena globosa zwanej wiecznikiem kulistym. Słyszałam, że ma wiele właściwości leczniczych i kosmetycznych.
  Pozdrawiam serdecznie.

  • Zajmuję się tylko roślinami rodzimymi, to i tak jest bardzo dużo pracy. Dzięki temu, że mieszkam przy nich, mogę być rzeczywiście rzetelna.

Zostaw odpowiedź