Warsztaty wrześniowe – ostatnie

Zapraszam na warsztaty zielarskie i kosmetyczne we wrześniu – 29 i 30. Mam nadzieję, że niektórym z was będzie odpowiadał ten termin.

 

Warsztaty będą odbywały się przez 2 dni – 29 i 30 września – możesz wybrać jeden lub dwa dni. Miejsce warsztatów – Beskid Wyspowy, Skrzydlna.
sobota 29 września –  zielarskie – koszt 400 zł
W drodze do ziół –  godz. 10-13.30
1. Spacer i poznawanie ziół – w razie niekorzystnej aury jest więcej pracy na warsztatach, ja potrzebne zioła przygotowuję poprzedniego dnia.
2. Podstawowe sposoby przetwarzania ziół, czyli jak zamknąć ich moc w różnych wyciągach, degustacja win, octów, nalewek.
3. Jak prawidłowo zrobić mocno działający ekstrakt z żywicy, żywokostu, dziurawca – moich potentatów ziołowych.  Omówienie sposobu podwójnej ekstrakcji.
3. Przygotowanie ekstraktu z alkoholu lub oleju – z dostępnych ziół – wg potrzeb i zasobów roślin.
Maści i mikstury lecznicze – 14.30-18.00
1. Maść na rany, oparzenia – ucierana na bazie oleju zimnotłoczonego i zebranych ziół.
2. Maść na bóle – w jaki sposób wykorzystać gotowe ekstrakty w postaci maści, co dodawać, by  zwiększyć przenikanie związków w głąb skóry, promotory przejścia. Praca indywidualna z wykorzystaniem moich ekstraktów z topoli, żywicy, dziurawca, żywokostu, propolisu, piołunu.
3. Maść na pękające pięty – omówienie.
4. Emulsja na torbiele w piersiach – promotory przejścia.
5. Emulsja na nerwobóle, bóle głowy, nerw trójdzielny – promotory przejścia.
4. Nalewka na szybkie zakończenie infekcji.
W tym module część produktów omówimy, część zrobimy.
Zabierasz ze sobą maść na bóle, maść na rany, oparzenia, nalewkę wg potrzeb, macerat olejowy. Przerwa obiadowa w godz. 13,30 – 14,30
niedziela 30 września – kosmetyczne – koszt 500 zł
Część I:
1. Omówienie związków stosowanych powszechnie w kosmetykach sklepowych, dlaczego warto robić samemu kosmetyki.
2. Ziołowe ekstrakty kosmetyczne – wykorzystanie gliceryny, solanki, olejów, sposoby konserwacji i sposoby pozbycia się patogenów z roślin.
3. Rodzaje konserwantów, który z nich skutecznie chroni przed pleśnią.
4. Rodzaje olejów, ich skład i wartości dla cery suchej, tłustej, wrażliwej, atopowej. Materiały piśmienne, praca z tabelką dotyczącą olejów.
5. Baza kremowa – dla cery suchej i tłustej, faza C – tworzenie kremu personalnego krem na gorąco. Jak stworzyć krem personalny dla klienta. Praca indywidualna.
6. Tonik na bazie ziół odpowiednich dla naszej skóry – wykorzystanie kwasu PHA – glukonolakton lub laktobionowy. Omówienie rodzaju kwasów jako związków aktywnych.
7. Wieczorne czyszczenie twarzy, dobór właściwych olejów, wykonanie produktu.
Zabierasz ze sobą:  tonik aktywny, płyn do czyszczenia twarzy, krem personalny
Część II:
 
1. Szampony – omówienie rodzajów detergentu i wskazanie na najłagodniejsze. Wykonanie szamponu tylko na bazie ziół i szamponu z wykorzystaniem łagodnych detergentów i szikakai, amli – ziół ajurwedyjskich lub ziół rodzimych. Omówienie problemów skóry głowy z wykorzystaniem ziół. Praca indywidualna.
2. Olejowanie włosów, maseczki do włosów. Praca indywidualna.
2. Rodzaje związków czynnych i ich zastosowanie w formulacjach, ilości, z czym łączyć, z czym nie łączyć: niacynamid, kwasy  AHA, kwasy PHA, mocznik, nawilżacze: betaina, gliceryna, kwas hialuronowy, sorbitol.
3. Sposoby emulgacji na zimno – lekka emulsja, serum. Omówienie dodatków do serum, związków cofających czas, z czym łączyć. Praca indywidualna.
4. Wykorzystanie mocznika w kremach, tonikach, warunki konieczne przy pracy z mocznikiem, by zachował swe działanie. Wykonanie kremu do rąk lub stóp. Omówienie typu produktów kosmetycznych, w których możemy stosować mocznik, jaką procentowość można używać. Wykonanie kremu do stóp lub rąk z wykorzystaniem mocznika. Praca indywidualna.
Zabierasz ze sobą: szampon,  serum aktywne, krem z mocznikiem – do stóp lub rąk

W pobliżu można dokonać rezerwacji miejsca noclegowego w  miejscowości – Kasina Wielka

Dokonujesz rezerwacji poprzez wpłatę na konto 200 zł zaliczki. Skontaktuj się ze mną mailowo, proszę.

Jeśli wybierasz dwa dni, masz zniżkę 10%.  Posiłki zamawiamy w miejscowej restauracji z jedzeniem typowo polskim, z dań wegetariańskich są tylko pierogi, ale dobre. Jedno danie kosztuje około 10-15 zł.

Konto do wpłaty zaliczki:

Małgorzata Kaczmarczyk

nr: 54 1050 1445 1000 0092 1151 1341

tytułem: Warsztaty, data, nazwisko osoby uczestniczącej

 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się na następne. Prześlij go znajomym, możesz też pomyśleć o subskrypcji. Dzięki darmowej prenumeracie będziesz mieć dostęp do aktualności.

2 komentarze

  • Odpowiedz Lipiec 6, 2018

    Iwona

    Dzięki Małgosiu za wspaniałe warsztaty.Dużo wiedzy do przetrawienia ale było warto. Cudowna okolica, wspaniała atmosfera.
    Pozdrawiam gorąco.

    • Iwonko, ja również bardzo dziękuję. Jeszcze mam obrazy z warsztatów w głowie. 😀 Wszystkie byłyście cudowne.

Zostaw odpowiedź